eKo
loGia

EkoloGia

"Żyjesz tylko przez maleńką chwilę życia przyrody." Jostein Gaarder, Świat Zofii

Wierzymy, że każde nawet najmniejsze działanie, może być początkiem wielkiej zmiany.  Dzieci nie uczą się wtedy, gdy do nich mówimy, one uczą się obserwując nasze zachowanie. Swoją postawą, dbaniem o naturę, o nasz ogród i najbliższą okolicę chcemy zaszczepić w dzieciach postawy prospołeczne i proekologiczne.  Chcemy pokazać, że mamy wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy, i że razem zawsze możemy coś zmieniać. Jak powiedziała francuska minister ekologii i rozwoju :"Dla środowiska naturalnego nie ma drobnych gestów, kiedy wykonuje je sześćdziesiąt milionów ludzi".

Uczymy dzieci pokory wobec sił natury, wobec jej zmian, szacunku i respektu dla jej praw. W ogrodzie grabimy, sadzimy, obserwujemy, kompostujemy i segregujemy odpady.

Większość zabawek i materiałów dydaktycznych zrobiona jest z materiałów naturalnych. Część pochodzi z recyklingu.

pozNAj naS i naSZe WARtOści