naSZa bazA

OGród

Nasza baza to działka o powietrzni 1250 m2 usytuowana przy ul. Świebodzińskiej w warszawskim Międzylesiu. Na niej znajdują się nasz ogród i budynek.
W naszym ogrodzie stawiamy na otwartość i różnorodność. Najważniejsze w nim to dzikość, możliwość eksploracji i eksperymentowania. Chcemy, by pozwalał dzieciom zanurzyć się w zabawie i stymulował kontakt z naturą.

Uprawiamy rośliny, podglądamy ptaki w karmnikach, a  dzięki  technologii - także ptaki w gniazdach. Ogród to przestrzeń do działania bez obawy o to, czy coś się pobrudzi, rozleje, zniszczy.

Las

Nasza baza sąsiaduje bezpośrednio z lasem  Olszyńskim (Lasem Wilanowskim), który znajduje się na terenie Nadleśnictwa Celestynów w obrębie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Większość lasu tworzy bór świeży, w którym dominującym gatunkiem drzewa jest sosna. Występują tu również dęby, brzozy oraz olchy, nielicznie świerki, jesiony, graby i osiki.

buDynek

Mamy do dyspozycji budynek z salą do pracy i szatnią.  Sala wyposażona jest w  materiały edukacyjne i pomoce Montessori.

Dzieci korzystają z sali w sytuacji bardzo niesprzyjających warunków pogodowych.

pozNAj naS i naSZe WARtOści